0

الگوریتم های گوگل و تاثیر آنها بر سئوی سایت

دسته بندی ها : مقالات آموزشی 10 مهر 1398 محمدرضا جابری 210 بازدید

بعضی از افراد که دارای وب سایت هستند برای افزایش پیچ رنک و رتبه خود در گوگل سعی میکنند گوگل را فریب دهند. اما الگوریتم های گوگل نیز برای جلوگیری از این کار ساخته شده اند ، الگوریتم های گوگل نام های مختلفی از قبیل الگوریتم گوگل پاندا ، الگوریتم مرغ مگس خوار ، الگوریتم گوگل پنگوئن ، الگوریتم گوگل کبوتر و … هستند که در ادامه توضیحات جامع در این الگوریتم ها به شما خواهیم داد.

الگوریتم های گوگل : مرغ مگس خوار

این الگوریتم با تمرکز روی دو اصل به وجود آمده است این دو اصل دقت و سرعت نام دارند . الگوریتم تمرکز بسیار زیادی بر محتوای وب سایت های دارد. این الگوریتم به جای تمرکز بر کلمه ایی خاص بر روی تمام جملات و مکالمات تمرکز می کند هدف این الگوریتم در گوگل این است که وقتی کاربر در گوگل جستجو می کند مرتبط ترین محتوا را در نتایج گوگل نمایش دهد و از نشان دادن محتوای بی بی ربط جلوگیری کند اگر دوست دارید بیشتر در مورد این الگوریتم بدانید پیشنهاد میکنیم به صفحه  الگوریتم مرغ مگس خوار در ویکی پدیا یک نگاهی بیاندازید.

الگوریتم های گوگل : گوگل پاندا

الگوریتم گوگل پاندا یک فیلتر جستجو است که وب سایت هایی که محتوای بی کیفیت و ضعیف دارند و یا از این نوع محتوا ها تولید میکنند و از روش های غیر مجاز و غیر قابل قبول توسط گوگل برای افزایش رتبه استفاده می کنند تولید کند و آنهارا از نتایج گوگل حذف کند الگوریتم گوگل پاندا بسیار به تولید محتوا حساس است و شعار محتوا پادشاه است را به خوبی و درست اجرا می کند ، این الگوریتم همچنین با با کپی محتوا از سایت های دیگر مبارزه میکند .

الگوریتم های گوگل : الگوریتم پنگوئن

وظیفه این الگوریتم یعنی الگوریتم گوگل پنگوئن این است که وب سایت هایی اسپم تولید میکنند و خرید و فروش بک لینک را گسترش می دهند را شناسایی کند در واقع کار اصلی این الگوریتم این است که با خرید و فروش بک لینک و سایت هایی که سعی در تغییر نتایج گوگل دارند مبارزه کند.

الگوریتم های گوگل : الگوریتم کبوتر

الگوریتم گوگل کبوتر به منظور منطقه بندی نتایج جستجوی گوگل به وجود امده است گوگل اعلام کرده است که این الگوریتم باعث بهبود پارامترهای مرتبط با مسافت و موقعیت جغرافیایی نتایج جستجو شده است و درواقع ارتباط میان الگوریتم اصلی و محلی را فراهم ساخته است. در اصل این افزونه کمک می کند که به طور مثال شما در گوگل کلمه طراحی وب سای در اهواز را جستجو می کنید شرکت هایی که در حضه اهواز فعال هستند را برای شما به نمایش در بیاورد

الگوریتم های گوگل : الگوریتم دزدان دریایی

الگوریتم دزدان دریایی در سال 2012 میلادی در نتایج جستجوری گوگل شروع به کار کرد این الگوریتم همانند الگوریتم پاندا با محتوای کپی مبارزه میکند این الگورین در ماه مهر سال 1393 یک با اپدیت شد ولی هنوز هم دارای نواقص زیادی است این الگوریتم تنها صفحاتی از سایت که محتوای انها کپی است را از نتایج گوگل حذف می کند و کاری به کل سایت ندارد در واقع تنها روی صفحه ها کار می کند علاوه بر آن، این الگوریتم، معمولا باعث حذف صفحات کپی کننده از گوگل نمی شود. بلکه رتبه این جور صفحات را کاهش می دهند. به طور مثال، اگر 20 سایت کپی کننده وجود داشته باشند، در این حالت سایت اصلی بالاتر از بقیه وبسایت های کپی کننده قرار میگیرد

هنوز وب سایتی ندارید که به مسائل سئوی آن توجه کنید ؟!

اگر شما هنوز وب سایتی ندارید کافیه که در قدم اول به صفحه طراحی وب سایت شرکت فنی مهندسی بولدیت رفته و انها را مشاده کرده  و بعد از انتخاب موضوع و خواندن توضیحات مرتبط با شماره های شرکت فنی مهندسی بولدیت برای ثبت سفارش تماس حاصل فرمایید.

محمدرضا جابری
محمدرضا جابری

محمدرضا جابری یک علاقه مند به حوزه ای تی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان بولدیت

    با عضویت در خبرنامه ویژه بولدیت از آخرین جشنواره ها و تخفیفات سایت باخبر شوید !